Site indeks » Anasayfa » Faaliyetlerimiz

 
 
 
   
 

     Selçukgazi Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin ana faaliyet konusu, Selçukgazi Köyü halkının tarımsal faaliyetlerine önder olmak, verimliliği arttırmak amacıyla destekleme çalışmaları yapmak ve tarımsal kalkınmaya katkı sağlamaktır. Kooperatifimiz aşağıdaki faaliyetleri gerçekleştirmektedir.

 

FAALİYETLERİMİZ

YÖNLENDİRME ÇALIŞMALARI:

   

Kooperatifimiz başta çiftçinin ürünlerine doğru zamanda doğru müdahaleleri yapabilmesi için yönlendirme çalışmaları yapmakta, gübreleme ve ilaçlama zamanları ile ilgili gerekli duyuruları yapmaktadır.

 

     

 

   

DESTEKLEME ÇALIŞMALARI:

   

Kooperatifimiz, çiftçimize kolaylık sağlamak amacıyla avans olarak ilaç, gübre, ambalaj malzemeleri, vb. ürünler vermektedir. Çiftçilerimiz aldıkları bu avansı hasat sonunda maddi olarak rahatladıkları zamanda ödemektedirler. Bu hizmetimizden sadece üyelerimiz faydalanabilmektedir.

 

 

     
 

SOĞUK HAVA DEPOSU:

   

Kooperatifimizin önemli faaliyetlerinden biri de, soğuk hava depoları ile ürünlerin depo ve muhafaza edilmesini sağlamaktır. Kooperatifimiz, 2006 yılında hizmete giren 1 adet soğuk hava deposuna sahiptir. Köy sınırları içerisinde yer alan bu soğuk hava deposunu İsteyen firmalar kooperatifimize başvurarak kiralayabilmektedirler.

 

     
 

KİRA GELİRLERİ:

   

Kooperatifimiz soğuk hava deposu gelirlerinin yanında, sahip olduğu ürün alım depolarını da alıcılara kiralayarak kooperatife gelir sağlamakta ve alıcıları üreticilerimizle buluşturmaktadır. Sahip olduğu arazilere meyve bahçeleri inşa ederek bunları icar ile kullandırmakta, kooperatife ek gelir sağlamaktadır.

 

     
 

PAZARLAMA VE ÜRETİM ÇALIŞMALARI:

   

Kooperatifimiz üreticinin, ürünlerini daha iyi pazarlayabilmesi için pazar araştırmaları yaparak alıcılarla temaslar kurmakta, bazı ürünlerin alımında aracılık ederek üreticiye daha fazla gelir sağlamaktadır. Sahip olduğu "Gıda Üretim İzni" sertifikası ile zeytin üretimi yapmakta ve pazarlamaktadır. Kooperatifimiz bu üretim için gerekli olan yaş zeytini köyümüzden alarak, çiftçilerimize ayrıca katkı sağlamaktadır.

 

     
 

AR-GE ÇALIŞMALARI:

   

Kooperatifimiz, köyümüzde üretilen ürünlerle ilgili olarak araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmakta, üretimde verimliği en üst düzeye çıkaracak çalışmaların yapılmasında çiftçimize önderlik etmektedir.

 

 

     

Sayfa Başı     Önceki Sayfa

 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
reklam  
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Telif Hakkı © 2004-2008 Selçukgazi Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi

"Selçukgazi Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Logosu" kooperatifimizin tescilli logosudur. Sitedeki bilgilerin ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.


 

Anasayfa   |   Hakkımızda   |   İletişim   |   Ulaşım   |   Basında Köyümüz   |   Linkler   |   Site Haritası